Покровська міська рада — Символіка

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Символіка

logo2017ГЕРБ

Герб Покровська виконаний в традиційній для української геральдики формі іспанського щита та в українських національних кольорах – світло-синьому тажовтому(золотому).  

Синє поле щита, вгорі (в верхньому поясі щита) якого розташований Покров Пресвятої Богородиці, символізує розраду і спасіння від бід та страждань, захист, заступництво українського козацтва та назву міста Покровськ. Покров виконаний в біло-жовтих (срібно-золотих кольорах). В поясі гербу розташована ластівка, яка летить назустріч вгору. Ластівка символізує добру новину, щастя, надію, новий початок, відродження та схід сонця.

На гербі та прапорі (в середньому поясі щита ) зображена ластівка, яка летить вгору назустріч (зображення з грудей), згідно слов’янських народних повір’їв - це ластівка, яка прилітає на щастя, символізує добрі відносини та благотворний вплив, який приносить радість. А ластівка, яка улітає - є символом норовистості і відторгнення.

Ластівка, зображена в традиційній чорно-білій (діамантово-срібній) гаммі, через недопущення геральдичними нормами накладення кольору на колір або металу на метал, ластівка зображена на синьому полі щита в золотому (жовтому) обрамленні. Що додатково символізує ластівку, яка летить у промінцях сонця. Ластівка ще є символом Щедрика і Леонтовича.

В нижньому поясі щита розташоване стилізоване зображення найвидатнішого об’єкту міста – залізничного вокзалу білого (срібного) кольору. Вокзал – символ заснування міста і залізниці, з якої починається історія міста. Прозорі вікна символізують відкритість міста, а відкриті (прозорі) ворота є символом «західних воріт Донбасу в Україну»

Вокзал розташований на куполі чорного кольору, який символізує нашу українську землю багату на чорнозем та вугілля. Форма куполу символізує Донецький кряж (пагорби) та старовинні кургани як історичний багатовіковий спадок наших попередників.

Золоті (жовті) перехресні шаблі, зображені на чорному фоні, поверненні донизу, символізують ратну доблесть наших предків та козацький спадок, готовність захищати свої землі, а не нападати самим.

Герб міста обрамлений золотим(жовтим) картушем в традиційному стилі для української геральдики.

Над картушем розміщена золота (жовта) трьохпроменева мурована корона, що символізує місто з самоврядуванням, яке має регіональне (обласне) підпорядкування.

Під гербом розміщена золота (жовта) стрічка слави з синім написом Покровськ, яка поєднана з кольором картуша та корони. Колір напису на стрічці згідно геральдичних рекомендацій виконаний в основному кольорі гербу. 

ПРАПОР

Прапор має світло-синій колір та дві поздовжні жовті смуги. Колір прапора відповідає національним кольорам України. По середині прапора – ластівка, виконана згідно зображення на гербі. 

444

Опубліковано у Місто

    pfu    big logo2